Ziraat Teknikerliği DGS Bölümleri

Ziraat Teknikerliği DGS Bölümleri ile sizlerde etkili bir eğitim izi bırakacak yurtdışı fırsatlarıyla geleceğinizi değiştirebilirsiniz...

Ziraat Teknikerliği DGS Geçiş Bölümleri

Ziraat Teknikerliği DGS Bölümleri

Ziraat teknikerliği iki yıllık mezuniyetiniz ile alacağınız unvandır. Meslek yüksek okulundan çıkışınızla birlikte bu unvanı kazanarak ziraat sektöründe herhangi bir yerde iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Dikey geçiş ile bu eğitim sezonu sonrasında 2 yıl daha eğitim görmek isteyenler olabilmektedir. Siz de bunlar arasındaysanız dikey geçiş bölümleri araştırmasında bulunmanız kaçınılmazlaşabilmektedir. Ama son senelerde Avrupa ülke avantajları ile birçok yerde üniversiteye dikey geçiş gerçekleştirebileceğiniz imkanlar oluşturulmaktadır. Türk gençlerinin beklentilerine paralel uygulamalar ile onları karşılayan ülkeler şunlardır: Kosova, Gürcistan, Romanya, Bosna Hersek, Moldova, Ukrayna, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Azerbaycan. Ülke fırsatlarını değerlendirme düşüncenizi bir an önce gerçekleştirme planlarınızı ise EuroStar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı ofis ziyaretleriyle çabuklaştırabilirsiniz. Sizleri yarı yolda bırakmayacak olan bu danışanlar her düşüncenizi eyleme geçirmede üstün tecrübeleriyle yanınızda olduklarını belirtmektedirler.

Ziraat teknikerliği DGS geçiş bölümleri ile sizlerde etkili bir eğitim izi bırakacak yurtdışı fırsatlarıyla geleceğinizi değiştirebilirsiniz. Eğitim sonrasında geleceğiniz konum itibari ile gözlerde farklı bir imaj bırakacağınız nettir. Dikey geçiş sayesinde seçeceğiniz bölüm üzerinden kendinizi son derece iyi mertebelere yükseltebilme şansını yakalayabileceksiniz. DGS fırsatını sınav puanına gereksinmeden tamamlayacak olan birimlerden faydalanarak eğitim hayatınıza yenilik katabilirsiniz. DGS sınavı ile uğraşmaktan bıktım diyen gençlerin tercihinde yer alan bu ülke üniversiteleri kattıkları artılarla fazlasıyla iz bırakabilmektedir. Siz de bu iz bırakılan genç kesimlerden biri olmak istiyorsanız yurtdışı ülkeleri arasından hangisinde karar kılacağınızı netleştirmeye bakmalısınız. Gelişim yönünden her türlü eğitsel imkânları bünyesine alan Avrupa ülkeleri sahalardaki konumuyla kendilerini kanıtlamaktadırlar. DGS sınavına girmeden kabul edileceğiniz bu kurum başvurularında MYO diplomanız, sağlık raporu ve yeterli görülmektedir. Bazı üniversiteler 25 yaş sınırı şartı uygulamaktadır. Bu koşullar eşliğiyle eğitim hayatı için başvuru işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bazı yerlerde 2 yıllık mesleki eğitim sürecinde yer alan ders içerikleri tekrar öğrenci karşısına çıkarılmaktadır. Ama DGS ile kabul gerçekleştiren bu üniversiteler aynı dersi tekrar size sunmayacaklardır. AKTS sistem içeriğine göre akademik süreç planlaması gerekliliği de zaten bunu gerektirir. Mesleki eğitimde ilk iki yılda aldığınız derslerden muaf tutulmanız gerçekleştirilmektedir. Bu da tercih edilme sebepleri arasındaki öncü sebepler listesinde kendini belli etmektedir.

Ziraat teknikerliği DGS geçiş bölümleri yapan üniversiteler ve sundukları ile hayatınızda ki gelecek günleri az çok algılayabileceksiniz. Mezun olduğunuz zaman birçok Avrupa işyerinde istenen mavi diploma farkını siz de yakalamış olabileceksiniz. Bu sebepten eğitimde iyi bir konumda olduğunuzu anlama ve sizi tercih etme durumu uzun zaman almayacaktır. Birçok işveren başvurunuza çok düşünmeden cevap verme tercihinde bulunmayı seçebilecektir. Teknikerliğe veda edeceğiniz bu eğitim sezonuna başlarken kendinizin kıymete bineceği her türlü başlangıçlara evet diyeceksiniz. Sizleri etkili bir performans ile buluşturacak olan yurtdışı üniversiteleri online ders sürecinde de olabildiğince basit ilkelerle sizleri buluşturacaktır. Kayıt işlemleriniz esnasında size kimliğinizi yansıtacak ve üniversite web sitesince tanınmanızı kolaylaştıracak kullanıcı adı ve şifre bilgisi tanımlaması ilk başta yapılmaktadır. Bu bilgiler sayesinde web site üzerinden giriş yaparak online ders günlerinizde dersinizi dinleyebileceksiniz. Aynı zamanda sınav zamanlarında online sınava giriş işlemlerinizi kolaylıkla halledebileceksiniz. Dikey geçiş bölümleri ayrıcalığıyla gelecekte çok daha iyi hissedip kendinizi kanıtlayacağınız iş ortamları sizleri bekliyor. Her şekilde sizlerin beklentilerinizi bir üst noktaya taşıyacak Avrupa olanakları vardır. Bu olanaklar paraleliyle mesleki gelişiminizi tırmandıracak adımları atmaya varım diyorsanız Avrupa ülkeleri de sizleri bekliyor. Yüz güldürücü sonuçlar adına harekete geçmeye var mısınız?

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Ziraat Teknikerliği DGS Bölümleri

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!