Ziraat Teknikerliği Dikey Geçiş Şartları

Ziraat Teknikerliği Dikey Geçiş Şartları :EuroStar Yurtdışı Eğitim danışanlarından alacağınız destek ile kayıt işleminizi gerçekleştirip...

Ziraat Teknikerliği Dikey Geçiş Şartları Puanları Kontenjanları

Ziraat Teknikerliği Dikey Geçiş Şartları

Ziraat teknikerliği unvanına sahip olan her birey iki yıllık bir mesleki eğitimden geçmektedir. Zamanla kendini geliştirme dürtüsüne engel olamayan gençler ya da en baştan beri lisansını 4 yıllık yapmak isteyenler DGS sınavıyla karşılaşırlar. Türkiye şartlarında dikey geçiş için DGS sınavına girme ve belirli bir puanı alma zorunluluğu vardır. Ama bu durum Avrupa’da yurtdışı üniversite tercihinde bulunacaklar için geçerli bir durum değildir. Birçok ülke Türkiye’den gelen gençlere büyük kolaylık niyetine sunduğu bu sınavsız dikey geçiş yapma fırsatı ile gençlerin popüleritesini kazanmaktadır. Kosova, Gürcistan, Romanya, Bosna Hersek, Moldova, Ukrayna, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Azerbaycan gibi ülke tercihlerinde bulunarak geleceğinizi 4 yıllık diploma almaya hak kazananlar listesinde yer alma farkıyla şekillendirebilirsiniz. Ziraat teknikerliği dikey geçiş şartları puanları ve kontenjanları bakımından sizleri bilgilendirmeye can atan EuroStar danışanları ile bir araya gelerek fikir alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece lisans sürecinizi nasıl geçirebileceğiniz ile ilgili detaylar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat teknikerliği dikey geçiş şartları puanları ve kontenjanları bilgi araştırması yolunda ilerlerken önünüze engel çıkmaması açısından EuroStar yurtdışı eğitim danışmanlık birim ziyaretlerini çabuklaştırmaya bakmalısınız. Sizlerin tercihleriniz ile doğru orantılı bir şekilde kendinizi iyi mevkilere yükseltme şansınız her daim vardır. Bu şansı değerlendirirken kendinize farklı bir imaj yaratacak Avrupa standartları eğitimini hayatınıza almalısınız ki asla gözünüz arkada kalmadan eğitim hayatınızı planlayabilesiniz. Avrupa’da alacak olduğunuz eğitim süreci uzaktan eğitim modeli uygulamasıyla sizleri karşılayacaktır. EuroStar Yurtdışı Eğitim danışanlarından alacağınız destek ile kayıt işleminizi gerçekleştirip kullanıcı adı ve şifre bilgisine sahip olabilirsiniz. Ardından online derse katılım gösterirken bu bilgileri kullanırken web site üzerinden giriş işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dersleri ev konforunda almanız bir tarafa aynı zamanda iş hayatınızdan kopmamış olma olanağı da sizi Avrupa imkânlarına çekmektedir. Ekonomik durumu Avrupa’da okumaya elvermeyenler de sadece harç bedeli ödeyerek bu eğitime katılabileceklerini öğrendiklerinde bu fırsatı kaçırmak istememektedirler. Cüzi bedelli harçları ödemeniz neticesinde eğitim hayatınız başlangıç gösterebilecektir. Birçok artısı ile gönülleri fetheden mavi diplomayı almaya hak kazanmak sizler içinde oldukça basit birkaç adım ile tamamlanabilecektir.

Kayıt sürecinizde MYO diplomanız ve sağlık raporunuz gerekiyor. Bazı üniversitelerde 25 yaşını doldurmamış olmanız şartı da var. Evrak hazırlıklarınız ile EuroStar Yurtdışı Eğitim danışanları sizler için kayıt sürecinizi hızlandıracaklardır. Kayıt işlemleriniz bitimiyle üçüncü sınıftan devam edeceğiniz online öğrenim görecek öğrenci listesinde yer almaya hak kazanırsınız. Önceki yıllara ait herhangi bir ders tekrarı ile de sınanmazsınız. İlk 2 yılda okuduğunuz hiçbir dersin tekrarını yapmak durumunda kalmazsınız. Muafiyet kuralının hakimliğini Avrupa eğitim modelindeki AKTS uygulamasıyla çok net bir şekilde görebilirsiniz. Sizleri asla mağdur etmeyecek olan bu öğrenim sürecinde yer almayla en başta kendinizi geliştirecek bir sahada yer alma ayrıcalığıyla bütünlenebileceksiniz. Sizi ev ortamındaki imkânlarınız eşliğiyle Avrupa’da işe girebilecek konuma yükseltebilecek öğrenim adımı için EuroStar’ın size sunduğu imkânları asla görmezden gelmeyin. Size açılan bu elleri tutup mesleki kariyerinizde her gün biraz daha üstlere tırmanma ayrıcalığınıza bir müsaade edin. Hayatınız boyunca tekniker olarak kalmak yerine ziraat sektöründeki mühendislik unvanını almaya hak kazananlar listesine doğru şöyle bir yol alın. Sizlerin mesleki gelişiminizi çok yönlü detayları ile ele alan Avrupa üniversiteleri farkını bir an önce yaşamaya var mısınız? Başvuru yapan gençler arasından sivrilerek bir an önce hayatınızdaki bu alandaki değişime yol vermeye var mısınız?

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Ziraat Teknikerliği Dikey Geçiş Şartları

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!