Ziraat Teknikerliği Sınavsız Lisans Tamamlama

Ziraat teknikerliği sınavsız lisans tamamlama imkanından faydalanmak için yapacağınız tek bir şey vardır. EuroStar Yurtdışı Eğitim dan...

Ziraat Teknikerliği Sınavsız Lisans Tamamlama

Ziraat Teknikerliği Sınavsız Lisans Tamamlama

Tarım ve hayvancılık, gıda sektöründe kendini geliştirmek isteyenler ziraat bölüm tercihi ile kendilerini yetiştirebilmektedirler. Eğitim hayatında 2 yıllık mesleki eğitim sonrasında edineceğiniz tecrübeler eşliğinde kendinizi daha da geliştirmek isterseniz üst eğitim basamaklarına tırmanabilirsiniz. Dikey geçiş ile mesleki eğitimlerinde 2 yıllık bir eğitim sonrası kendilerini 4 yıllık rütbelere yükseltenler bulunabilmektedir. Sizlerin de bu kişiler arasında yer alabilme ihtimalleriniz her daim vardır. Yurtdışı seçimlerine yönelen gençlerin isteklerine paralel girişimlerde bulunarak Avrupa ülkeleri kontenjanlarını genişletebilmektedir. Böylece Türk gençleri arasından DGS sınav mücadelesinden bıkmış kesim kolay bir şekilde öğrenim hayatlarında bir yeniliğe müsaade etmiş olabilmektedirler. Kosova, Gürcistan, Romanya, Bosna Hersek, Moldova, Ukrayna, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Azerbaycan gibi ülkeler arasından seçimleriniz ile lisans tamamlama olanağı adına yeni bir adım atmış olma fırsatını yakalamış olursunuz. Bu ülkelerde lisansınızı tamamlamak sizler için başka bir gözle görülme ihtimalini de canlandırabilecektir.

Ziraat teknikerliği sınavsız lisans tamamlama imkanından faydalanmak için yapacağınız tek bir şey vardır. EuroStar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı ofis ziyaretlerini bir an önce gerçekleştirmek. Sizlerin bu ofislerdeki danışanların tavsiyeleriyle atacağınız her adım mesleki kariyerinizde bir dönüm noktası farkındalığını hissettirebilecektir. Mesleğinizi iyi bir yerlerde gerçekleştireceğiniz girişimler ile daha iyi statülerde tamamlamak için Avrupa eğitim sistemiyle örgünleşmeye hazırlanmalısınız. Eğitim dönemlerinizde memleketinizi terk edip üniversite yollarına düşme durumuna da maruz kalmazsınız. Avrupa’daki üniversitelerin birçoğu sizlerin uzaktan eğitim ile lisans tamamlamanızda müsaade ediciliğinden ödün vermemektedir. Lisans sürecinizi 4 yıllık eğitim ile tamamlamak için başvurularınızı çabuk gerçekleştirip sırada bekleyen bir çok gencin başvurularıyla kontenjan derdine düşmemelisiniz. Avrupa imkan olarak sizlere lisans tamamlarken üçüncü sınıftan başlayacağınız bir akademik eğitim dönemi ayrıcalığı sunar. Ayrıca eğitim başlangıcında AKTS kredi sistemleriyle sürecinizi planladığı için avantajlı çıkmanızı sağlar. Kredi sistemli eğitim dönemlerinde yer alma düşüncenizde aynı zamanda derslerin tekrarı durumları sizi yormayacaktır. Aynı ders içerikleri karşınıza çıkarılmaz. Bu da muafiyet sistem varlığını hissettirerek gençlerin tercih yönünden düşünmeden bu üniversite seçeneklerine yönelimlerine destek olur.

Ziraat teknikerliği sınavsız lisans tamamlama isteğine karşı koyamayanlar için üniversite kayıt işlemleri çabuk gerçekleştirilmektedir. MYO mesleki diplomanızı alıp bir de detaylı bir sağlık muayenesinden geçtiğinizde sağlıklı olduğunuzu kanıtlayan bir heyet raporunu edinmeniz yeterli gelecektir. 25 yaşını doldurmamış olan tüm gençler uzaktan eğitim ile lisans tamamlama fırsatında bulunabilirler. Lisans döneminizdeki tüm eğitim boyunca kendiniz için harç ödemesi harici masraf ekleme durumunda kalmayacaksınız. Düşük gelirli ailelerde yer alan gençler için bu durum ekstra avantaj sunan bir olanak olarak bilinir. Böylesine bir fırsatı kaçırmamakla çok akıllıca davranırsınız. Hem çalışıp ailenizle yaşamak hem de uzaktan lisans tamamlama ile geleceğinizi daha iyi mevkilere getirmeniz mümkün olacaktır. Aileniz içinde gurur tablosu olabileceğiniz eğitimde sınır tanımaz ilerlemeniz sizleri yükselttikçe yükseltebilecektir. Eğitim statüsündeki mevki konumsal anlamda her işveren için ehemmiyet taşır. Avrupa sahasında zaten lisans tamamlama konusunda yine kaliteli bi yurt dışı ülke seçeneği tercih edildiyse size evet deme oranları daha da yüksektir. Sizin eğitim döneminizdeki mesleki yeterlilikleriniz ve tecrübeleriniz Avrupa standartlarında olduğu sürece işsiz kalma ihtimaliniz yoktur. Çocukluğunuzun gözdesi olacak mevkilere yükselmeniz kolaylıkla gerçekleşebilecek, memnuniyetiniz de bir o kadar inanılmaz olabilecektir. İş konusunda çığır açabilecek Avrupai eğitim modeliyle işlenen öğrencilerden sadece biri sizler olabilirsiniz. Ziraat teknikerliğine elveda diyerek ziraat mühendisliği lakabıyla kendinizi şımartmaya var mısınız?

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!